Знаходження розв’язку задачі Коші засобами Delphi використовуючи метод Мілна

Розглянемо delphi-проект, який використовуючи метод Мілна четвертого порядку точності (відноситься до групи методів прогнозу і коррекції) знаходить чисельний розв’язок задачі Коші. Перш ніж приступити до розгляду головної форми delphi-програми, нагадаємо, що основна ідея методів прогнозу і коррекції полягає в тому, що  рішення в наступній точці знаходиться у два етапи. На першому етапі знаходимо прогнозоване значення функції. На другому – корекція значення отриманого на попередньому етапі. Більш детальну інформацію про метод Мілна можна знайти за посиланням Знаходження розв’язку задачі Коші використовуючи метод Мілна.

Отже, після запуску програми, яка реалізує Метод Мілна, на екрані появиться форма наступного виду:

Головна форма delphi-проекту, який використовуючи метод мылна знаходить розвєязок задачі Коші
Головна форма delphi-проекту, який використовуючи метод Мілна знаходить розв’язок задачі Коші

Для того, щоб розв’язати диференціальне рівняння, необхідно у відповідні поля форми вказати інформацію про початок та кінець відрізка, початкову умову і крок h. Сама функція задається програмно. Тобто, якщо потрібно буде знайти розв’язок диференціального рівняння, яке відмінне від заданого, необхідно внести відповідні зміни в коді програми.

Знаходження розв'язку задачі Коші використовуючи delphi-проект, який реалізує метод Мілна
Знаходження розв’язку задачі Коші використовуючи delphi-проект, який реалізує метод Мілна

Результатом виконання програми є вивід послідовності точок X1…Xn і значень функції в цих точкахY(X1)…Y(Xn), та побудова графіка в компоненті TChart.

Скачати розв’язок задачі Коші використовуючи метод Мілна на Delphi.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*