Розв’язок СЛАР методом Жордана-Гаусса в середовищі програмування Delphi

Програма знаходить рішення системи лінійних алгебраїчних рівнянь довільній розмірності методом Жордана-Гаусса. В основу алгоритму даного методу покладено ідею приведення матриці коефіцієнтів до діагонального вигляду. Слід зазначити, що перетворення, які здійснюються для приведення матриці коефіцієнтів до такого вигляду, необхідно проводити і для елементів стовпця вільних членів. В результаті виконання даного алгоритму, елементи стовпця вільних членів міститимуть значення, які являтимуться шуканим розв’язком системи. Більш детальну інформацію про метод Жордана-Гаусса можна знайти за посиланням розв’язок СЛАР методом Жордана-Гаусса.

Після запуску програми перед Вами з’явитися робоче вікно програми, в якому, на сам перед, необхідно вказа розмірність системи (оскільки система розміру n на n потрібно ввести тільки одне число).

Метод Жордана-Гаусса на Delphi
Інтерфейс програми, яка для розв’язку СЛАР використовує алгоритм методу Жордана-Гаусса

Далі, заповнюємо матрицю коефіцієнтів та стовпець вільних членів (зображені у вигляді компонентів TStringGrid) відповідними даними, вибираємо модифікацію методу Жордана-Гагусса, після чого натискаємо кнопку “Розв’язати систему рівнянь”.

metod_gordana-gaussa_delphi2
Заповнення елементів форми проекту “метод Жордана-Гаусса” відповідними даними

Зауваження: інформацію про модифікації методу Жордана-Гаусса можна знайти в теоретичній частині даного методу, яка міститься за вище згадуваним посиланням.

Результатом роботи програми є вивід у нижній частині форми шуканого розв’язку системи.

metod_gordana-gaussa_delphi3
Вивід отриманих з допомогою методу Жордана-Гаусса коренів системи лінійних рівнянь

Скачати delphi-проект Розв’язок систем лінійних рівнянь методом Жордана-Гаусса.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*