Розв’язок СЛАР методом Крамера в середовищі програмування delphi

Серед точних чисельних методів призначених для розв’язку систем лінійних рівнянь – крім методу Гаусса також широкого застосування дістало і правило Крамера (метод Крамера). Метод заснований на роботі з визначниками і дозволяє легко розв’язати систему лінійних рівнянь. Також слід зазначити, що метод Крамера підходить тільки для тих випадків, коли система складається не більше ніж з трьох лінійних рівняняь та визначник даної системи не повинен дорівнювати нулю. В іншому випадку доведеться використовувати вищезгадуваний метод Гаусса чи будь-який інший чисельний метод. Детально розглядати теоретичну частину методу Крамера не будемо (міститься за посиланням Розв’язок системи лінійних алгебраїчних рівнянь методом Крамера), а приступимо до розгляду delphi-проекту, який реалізує даний метод.

Інтерфейс головної форми розглядуваного delphi-проекту не відрізняється від проектів, які реалізують інші чисельні методи признячені для рішення основної проблеми лінійної алгебри, а саме відшукання розв’язку лінійних систем, лише з одною відмінністю – розмірність системи являється незмінним числом і дорівнює три. Тобто програма призначена для відшукання розв’язку системи трьох рівнянь з трьома невідомими.

Після запуску програми, на екраін появиться форма, в якій необхідно заповнити дві таблиці, одну з них значеннями коефіцієнтів при невідомих та другу – значеннями стовця вільних членів. Далі, скориставшись кнопкою “Розв’язати систему рівнянь“, в нижній частині форми, отримуємо розв’язок заданої системи.

Метод Крамера на delphi
Інтерфейс програми, яка використовуючи алгоритм методу Крамера знаходить розв’язок СЛАР

Скачати delphi-проект Розв’язок СЛАР методом Крамера.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*