Delphi-проект “Інтерполяційна формула Гаусса” призначений для побудови графіка таблично заданої функції з рівновіддаленими вузлами, використовучи першу та другу інтерполяційні формули Гаусса. Головне вікно проекту ділиться на три частини: таблиця фіксованих значень функції (компонент TStringGrid), область виводу інтерполяційної кривої (компонент TChart) та панель задач з допомогою якої можна змінювати розмірність таблиці TStringGrid (поле “Розмір таблиці”), здійснювати побудову графіка в компоненті TChart (кнопка “Інтерполювати”) та обчислити значення функції в точці відмінній від заданих (кнопка “Обчислити значення функції в точці” та поле вводу TEdit – міститься з правої частині).

Головне вікно delphi-проекту "Інтерполяційна формула Гаусса"

Головне вікно delphi-проекту “Інтерполяційна формула Гаусса”

Для того, щоб здійснити побудову інтерполяційної кривої, заповнюємо таблицю даними фіксованих значень, після чого, натискаємо кнопку «Інтерполювати». В результаті програма виконає необхідні обчислення і видасть результат у вигляді графіка.

Побудова інтерполяційної кривої використовуючи інтерполяційні формули Гаусса

Побудова інтерполяційної кривої використовуючи інтерполяційні формули Гаусса

Для того, щоб обчислити значення функції у точці відмінній від заданих, у поле вводу (міститься в правій частині панелі задач) необхідно вказати значення аргументу, для якого необхідно обчислити наближене значення і натиснути вищезгадувану кнопку “Обчислити значення функції в точці”.

gauss_interpolation_delphi3

Знаходження значення функції у точці відмінній від заданих

Скачати delphi-проект Інтерполяційна формула Гаусса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*