3 причини, чому вивчення Python має (і не має) сенс

Протягом багатьох років Python незмінно входить до найпопулярніших мов програмування.

Сьогодні Python – це мова, яка викладається на багатьох вступних курсах з програмування, і вона допомагає підтримувати безліч висококласних веб-сайтів.

Ви можете зробити висновок, що Python – це мова, яку повинен знати кожен програміст. Однак, незважаючи на свою популярність і різні переваги, у Python є явні недоліки.

Перед тим, як приступити до вивчення Python, особливо в порівнянні з іншими мовами програмування, Ви повинні оцінити, чи переважають його переваги для Ваших потреб його недоліки.

переваги python, переваги мови python, переваги мови програмування python, переваги та недоліки мови програмування python, які переваги у вивченні мови програмування python, недоліки python, недоліки мови python

Щоб допомогти прийняти рішення, ось три вагомі причини розглянути можливість вивчення Python і три причини зосередитися на інших мовах програмування.

Отже, почнемо з позитивного, тобто, для початку, розглянемо переваги програмування на Python.

Зокрема, для програмістів початківців, мабуть, найбільшою перевагою Python є те, що він забезпечує створення відносно простого, стислого і, перш за все, легкого для читання коду.

На відміну від більшості інших мов програмування, код Python не працюватиме належним чином, якщо Ви не дотримуєтеся певних правил щодо відступів та регістру.

Python також не має термінаторів команд. Це допомагає зробити код чистішим і коротшим. І, здебільшого, Python змушує Вас писати свій код таким чином, щоб обмежувати Вас одним виконуваним оператором на рядок. Усі ці вимоги утворюють чистий код.

Загалом, Ви можете дотримуватися більшості цих умов, коли пишете іншими мовами, але це не обов’язково. Ваш код C++ або PHP може бути повним безладом для читання, але він все одно працюватиме коректно.

Таким чином, Python виділяється тим, що він абсолютно вимагає від програмістів дотримання правил чистого кодування. Таким чином, вивчення Python – це хороший спосіб виробити звичку писати чистий код, щоб Ви могли дотримуватися тих же правил при переході на інші мови, в яких не пред’являються такі суворі вимоги.

Друга ключова перевага вивчення Python полягає в тому, що її можна використовувати, і вона використовується, для написання програм практично будь-якого типу.

Це пов’язано з тим, що Python сама є універсальною, а також з тим, що існують тисячі вільно доступних модулів Python, які дозволяють швидко і легко розробляти код, орієнтований на певні варіанти використання.

Незалежно від того, чи розробляєте Ви веб-сайт, додаток для аналізу даних, програмне забезпечення чи будь-що інше, Ви, швидше за все, матимете у своєму розпорядженні безліч модулів Python, які забезпечують багато корисних функцій для швидкого запуску вашого коду.

Ще одна визначна особливість Python, яка відрізняє його від більшості (але не всіх) сучасних провідних мов програмування, таких як C і Go, полягає в тому, що це інтерпретована мова програмуванян.

Це означає, що Вам не потрібно компілювати свій код, перш ніж Ви зможете його запустити. Це істотна перевага для програмістів-початківців, оскільки їм не потрібно вивчати тонкощі компіляторів до тих пір, поки вони не освояться з програмуванням.

Для досвідчених програмістів також можливість миттєвого розгортання коду без його компіляції додає зручність та швидкість процесу розробки. Як і той факт, що той самий код Python буде працювати в будь-якій операційній системі з встановленим інтерпретатором Python (на відміну від інших мов, Python не вимагає створення двійкових файлів, адаптованих для кожної операційної системи).

З іншого боку, не все в Python ідеально. Залежно від Ваших потреб і пріоритетів, наведені нижче недоліки Python можуть бути вагомими причинами вибрати іншу мову для вивчення.

Python є інтерпретованою мовою програмування. Тобто, її код виконується без попередньої компіляції машинною мовою. Тому швидкість такого виконання істотно поступається іншим мовам, що компілюється, таким як C++ або C.

Ще один «уповільнюючий» фактор полягає в тому, що Python є високорівневою мовою. Тобто вона більш схожа на людську, ніж на машинну, тому її обробка виконується довше.

Як зазначалося вище, однією з переваг Python для багатьох розробників є той факт, що вона забезпечує чистоту коду. Це прекрасно, якщо Ви починаєте працювати програмістом.

Однак, якщо дивитися з іншого боку, це недолік, оскільки він робить кодування на Python досить негнучким. Ви повинні слідувати жорстким синтаксичним правилам, і у Вас не так багато можливостей для створення особистого стилю кодування.

Ви також не можете написати по-справжньому лаконічний код, який вміщує вражаючу кількість функцій в кілька рядків.

Іншими словами, Ваш Python код може бути чистим і читабельним за замовчуванням, але мало хто назве код Python «елегантним».

З функціональної точки зору це може і не бути проблемою, але це обмеження для сучасних програмістів, які хочуть навчитися писати вражаючий код, а не просто чистий код.

Python загалом може бути важко масштабувати для дуже великих проектів.

Python чудовий, якщо Ви пишете відносно невеликий додаток і можете вмістити весь свій код в один скрипт, не роблячи його довжиною в тисячі рядків. Але якщо Ви розробляєте дуже складну програму, що вимагає великої кодової бази, Python може стати громіздким.

Такі мови, як Java, які мають простішу об’єктно-орієнтовану парадигму, можуть бути кращим вибором.

Таким чином, вивчення Python може бути гарною ідеєю, якщо Ви програміст-початківець, не хочете компілювати код і не дуже турбуєтеся про його продуктивність. Але Python менш ідеальний для розробників, які працюють з великими кодовими базами, потребують оптимізації продуктивності і вже знають, як писати чистий код.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*