Найпопулярніші мови програмування: що популярно, а що ні в 2022 році

Порівняно з більшістю інших куточків ІТ-екосистеми, мови програмування – відносно нудна тема.

Вони не схильні змінюватися дуже швидко чи часто. Є непогані шанси того, що мови, які Ви вивчили 10 років тому, все ще є мовами, які Ви використовуєте і сьогодні.

Але це не означає, що популярність мов не зменшується і не зростає. Можливо, в останні роки не відбулося жодних різких зрушень на сцені мов програмування, але є деякі тенденції, які варто відзначити щодо того, які мови стають більш (менш) популярними, ніж раніше.

рейтинг мов програмування, рейтинг мов програмування 2022, найпопулярніші мови програмування, найпопулярніші мови програмування 2022, популярні мови програмування, популярні мови програмування 2022, топ-10 мов програмування 2022, яка мова програмування найпопулярніша, мови програмування 2022

У зв’язку з цим, коротко розглянемо рейтинг популярності мов програмування у 2022 році.

Протягом багатьох років Python була однією з найпопулярніших мов програмування.

Немає жодних ознак того, що це найближчим часом зміниться: Python залишається на першому місці в індексі TIOBE, який відстежує популярність мов програмування.

Це не означає, що Вам обов’язково потрібно вивчати Python – у нього є свої недоліки. Але це означає, що розробники, які вміють кодувати на Python, ймовірно, будуть мати великий попит у найближчому майбутньому.

Як і Python, Java вже давно входить до найпопулярніших мов програмування. Насправді, довгий час Java був більш популярним, ніж Python.

Але це вже не так. Хоча Java залишається широко використовуваною, її популярність дуже повільно знижувалася протягом останнього десятиліття. Зазначимо, що зниження не є повністю стійким. Іноді здавалося, що Java переживає короткочасний сплеск популярності.

Але в цілому здається очевидним, що хоча Java майже напевно залишиться основною частиною кодових баз на найближчі десятиліття, вона, ймовірно, ніколи більше не буде однією з найпопулярніших мов програмування.

Як і Java, популярність Perl та PHP протягом деякого часу знижується. Проте, на відміну від Java, їх спад є дещо інтенсивнішим.

За даними TIOBE, PHP замикає топ-10 найпопулярніших мов програмування, а Perl – ледве входить до числа 20 найкращих.

Важко уявити, що PHP повністю зникне з карти, враховуючи його використання на дуже популярних платформах, таких як WordPress. Але також важко уявити, що багато веб-розробників вибрали б сьогодні PHP для нових проектів.

Що стосується Perl, то це класна мова сценаріїв, але вона так і не стала центральним компонентом критично важливих програм або платформ.

MATLAB схожа на Perl тим, що це інтерпретована мова, яка, судячи з усього, насправді не використовується як серйозна мова програмування для створення прикладних програм. Єдиний раз, коли я стикався з MATLAB, це при вивченні курсу чисельні методи в університеті.

Заради справедливості слід зазначити, що MATLAB має реальні програми в таких областях, як статистика, фінансовий аналіз, проектування електромобілів, обробка зображень і так далі. Але було б важко стверджувати, що це найкраща мова для більшості з таких випадків використання.

І все ж TIOBE стверджує, що MATLAB займає 20 місце в списку найпопулярніших мов програмування.

Важко сказати, чи цей статус відображає широке використання MATLAB студентами вищих навчальних закладів, але річ у тому, що MATLAB, схоже, залишатиметься достатньо популярною і надалі.

Історії мов програмування C, C++ і C# подібні до Python – вони залишаються незмінно популярними, і немає жодних ознак того, що це зміниться найближчим часом.

У якомусь сенсі довговічність цих мов легко прийняти як належне, враховуючи, скільки додатків (і навіть операційних систем) написано ними.

Але коли Ви розумієте, що C вже півстоліття, дивно, що вона, як і раніше, так широко використовується (C++ і C# є новішими, тому їх популярність трохи менш дивує). Ви можете подумати, що за роки що минули, розробники придумали більш швидку, менш заплутану або простішу у використанні мову, ніж C, але Ви помиляєтеся.

Протягом більшої частини десятиліття Go та Rust виділялися серед найпопулярніших мов програмування. Як відомо, Go відмінно підходить для розробки мікросервісів, а Rust робить ваші програми безпечнішими – принаймні, при правильному використанні.

Проте, коли Ви дивитеся на цифри, Ви помічаєте, що жодна з цих мов не входить навіть у першу десятку. Go займає 14 місце, а Rust – 28 в індексі TIOBE.

З якісної точки зору я не можу сказати, що помітив зниження ажіотажу навколо Go чи Rust останніми роками. Але не схоже, що цей ажіотаж коли-небудь переросте насправді в широке поширення Rust або Go.

Отже, підсумовуючи вище сказане можна зробити висновок, що, загалом, стан мов програмування на початок 2022 року не дуже відрізняється від того, що було торік. Тим не менш, є помітні тенденції щодо подальшого занепаду Java та більш швидкого занепаду PHP та Perl.

Не чекайте, що в 2022 році якісь основні мови програмування повністю зникнуть, але приготуйтеся до того, що світ стане ще більш орієнтованим на Python і де MATLAB, якимось чином, залишатиметься суперпопулярним.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*