Відшукання меж дійсних коренів алгебраїчного многочлена в середовищі програмування delphi

Основним призначенням розглядуваної в параграфі Delphi-програми є відшукання меж дійсних коренів алгебраїчного многочлена з дійсними коефіцієнтами.

Delphi-проект «Межі дійсних коренів многочлена з дійсними коефіцієнтами»

Як видно з рисунка вище, інтерфейс програми простий та зрозумілий у використанні. Ліва частина форми містить область вхідних даних, яка складається з таблиці TStringGrid, у комірки якої, способом введення з клавіатури, записуються значення коефіцієнтів при невідомих многочлена. Праву частину форми займає компонент типу TChart, який відображає графік многочлена що досліджується. І, нарешті, в нижній частині форми розташована панель інструментів (складається з одного поля вибору типу TSpinEdit та двох кнопок типу TButton), за якою слідує область виводу результатів (компонент типу TMemo). Розглянемо призначення кожного з елементів панелі задач більш детально:

  1. Поле вибору «Степінь многочлена» – відповідає за розмірність таблиці TStringGrid, а якщо бути більш точним, то за порядок многочлена, межі дійсних коренів якого відшукуються.
  2. Кнопка «Обчислити межі дійсних коренів» – призначена для побудови в компоненті TChart графіка многочлена та вивід у компоненті TMemo його верхньої та нижньої межі дотатніх та від’ємних коренів.
  3. Кнопка «Очистити» – видаляє з комірок таблиці TStringGrid введені користувачем дані та видаляє в компоненті TChart побудований графіка.

Далі, перейдемо до практики, тобто перевіримо працездатність розглядуваного delphi-проекту на наступному прикладі: для многочлена, що міститься нижче, знайти межі дійсних коренів.

verhnja_i_nyzhnja_mezha_koreniv_polinoma_delphi2

Для реалізації задуманого, запустимо проект на виконання, у полі «Степінь многочлена» вкажемо значення «4» і заповнимо таблицю TStringGrid значеннями відповідних коефіцієнтів. В результаті головна форма прийме наступного вигляду:

Заповнення елементів головної форми вхідними даними

Після цього, скориставшись кнопкою «Обчислити межі дійсних коренів», у нижній частині форми, реалізуємо вивід нерівностей, яким задовільняють всі дійсні корені многочлена з заданими коефіцієнтами.

Вивід меж дійсних коренів многочлена з дійсними коефіцієнтами

Скачати delphi-проект Межі дійсних коренів многочлена з дійсними коефіцієнтами.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*