Основним призначенням розглядуваної в параграфі Delphi-програми є відшукання меж дійсних коренів алгебраїчного многочлена з дійсними коефіцієнтами.

Як видно з рисунка вище, інтерфейс програми простий та зрозумілий у використанні. Ліва частина форми містить область вхідних даних, яка складається з таблиці TStringGrid, у комірки якої, способом введення з клавіатури, записуються значення коефіцієнтів при невідомих многочлена. Праву частину форми займає компонент типу TChart, який відображає графік многочлена що досліджується. І, нарешті, в нижній частині форми розташована панель інструментів (складається з одного поля вибору типу TSpinEdit та двох кнопок типу TButton), за якою слідує область виводу результатів (компонент типу TMemo). Розглянемо призначення кожного з елементів панелі задач більш детально:
- Поле вибору «Степінь многочлена» – відповідає за розмірність таблиці TStringGrid, а якщо бути більш точним, то за порядок многочлена, межі дійсних коренів якого відшукуються.
- Кнопка «Обчислити межі дійсних коренів» – призначена для побудови в компоненті TChart графіка многочлена та вивід у компоненті TMemo його верхньої та нижньої межі дотатніх та від’ємних коренів.
- Кнопка «Очистити» – видаляє з комірок таблиці TStringGrid введені користувачем дані та видаляє в компоненті TChart побудований графіка.
Далі, перейдемо до практики, тобто перевіримо працездатність розглядуваного delphi-проекту на наступному прикладі: для многочлена, що міститься нижче, знайти межі дійсних коренів.
Для реалізації задуманого, запустимо проект на виконання, у полі «Степінь многочлена» вкажемо значення «4» і заповнимо таблицю TStringGrid значеннями відповідних коефіцієнтів. В результаті головна форма прийме наступного вигляду:

Після цього, скориставшись кнопкою «Обчислити межі дійсних коренів», у нижній частині форми, реалізуємо вивід нерівностей, яким задовільняють всі дійсні корені многочлена з заданими коефіцієнтами.

Скачати delphi-проект Межі дійсних коренів многочлена з дійсними коефіцієнтами.
Ми в соціальних мережах