Основні математичні операції над матрицями в середовищі програмування delphi

Програма написана в середовищі програмування delphi і призначена для виконання основних операцій над матрицями. Головне вікні програми складається з панелі задач (містить компонент типу TSpinEdit значення якого вказує на розмірність матриці), та робочої області, яка складається з компонента PageControl, кожна вкладка якого містять різні елементи управління та дозволяє виконати певну дію над заданими матрицями. Елементи матриць завантажуються для відображення на формі в компоненті StringGrid.

Інтерфейс delphi-проекту "Операції над матрицями"
Інтерфейс delphi-проекту “Операції над матрицями”

Розглянемо роботу delphi-проекту на прикладі множення двох матриць. Для цього, в першу чергу, перейдемо на вкладку “Добуток матриць”. Після цього, задамо розмірність матриць та заповнимо їх відповідними елементами. Для того, щоб перемножити матриці натиснем правою кнопкою мишки на значок “дорівнює” (=), в резултатті комірки компонента StringGrid, який на формі міститься після даного знака, будуть рівні відповідним елементам результуючої матриці.

Операції з матрицями на delphi
Добуток двох матриць з допомогою delphi-проекту “Операції над матрицями”

Решта операцій, а саме додавання матриць, різниця матриць, множення матриці на число, степінь матриці та транспонування матриці, здійснюються аналогічним чином.

Основним недоліком розглядуваного delphi-проекту є те, що матриці, над якими здійснюються дії, являються квадратними матрицями однакової розмірності. При бажанні, даний недолік легко можна виправити, розмістивши в область панелі задач три додаткових компоненти типу TSpinEdit, та зробивши відповідні зміни в коді програми.

Скачати delphi-проект “Операції над матрицями”.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*