Програмна реалізація алгоритму обчислення площі плоскої фігури в середовищі програмування delphi

Delphi-проект “Площа плоскої фігури” призначений для обчислення площі фігури обмеженої двома кривими. Відмітимо, що дана задача, зводиться до обчислення двох визначених інтегралів. В явості методу для цього, програма використовує метод прямокутників. Більш детальну інформацію про алгоритм обчислення площ плоскої фігури можна знайти за посиланням Площа фігури обмеженої двома кривими.

Запустимо даний delphi-проект, та провіримо його працездатність на конкретному прикладі. Перш ніж почати обчислювати площу фігури, необхідно визначити межі інтегрування. Зробимо це зобразивши графіки кривих, що обмежують фігуру в системі координат та визначивши точки їх перетину. Для цього, задамо будь-які значення в поля “Межі інтегрування” наприклад -10 та 10, вкажимо, у відповідні поля, рівняння кривих та натиснемо кнопку “Побудувати графік”. В результаті отримаємо:

Визначення точок перетину кривих
Визначення точок перетину кривих

З побудованого графіка легко можна побачити, що криві перетинаються в точках -1 та 2. Далі, вказавши кількість відрізків, на які розбивається проміжок інтегрування, замінивши значеннями точок перетину значення в полях “Межі інтегрування” і скориставшись кнопкою “Обчислити площу фігури” знаходимо шукану площу.

Знаходження площі фігури обмеженої двома лініями
Знаходження площі фігури обмеженої двома лініями

Скачати delphi-проект “Площа плоскої фігури”.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*