Програма знаходить розв’язок диференціального рівняння першого порядку використовуючи метод Адамса четвертого порядку точності (відносяться до групи багатокрокових методів розв’язування задачі Коші). Даний метод для знаходження значенняYn+1 використовує інформацію з чотирьох попереднійх точок (Xn, Xn-1, Xn-2, Xn-3), що цілком ймовірним, дає змогу досягнути більшої точності. Тобто, щоб почати розрахунок за методом Адамса, недостатньо знати початкову умову Y(a). Для початку розрахунку за формулою треба знайти величини рішення в чотирьох точках, які можна обчислити методом Ейлера чи  методом Рунге-Кутта (відносяться до групи однокрокових методів).

Нагадаємо, що однокрокові методи для знаходження Yn+1 використовують інформацію лише з однієї попередньої точки Xn.

В програмі від користувача вимагається інформація про початок та кінець відрізка, початкова умова і крок h. Саме рівняння задається програмно. Тобто, якщо потрібно буде знайти розв’язок диференціального рівняння, яке відмінне від заданого, необхідно внести відповідні зміни в коді програми.

Результатом виконання програми є вивід послідовності точок X1…Xn і значень функції в цих точках Y(X1)…Y(Xn), та побудова графіка в компоненті TChart.

Інтерфейс програми, яка реалізує метод Адамса четвертого порядку точності

Інтерфейс програми, яка реалізує метод Адамса четвертого порядку точності

Скачати метод Адамса четвертого порядеу точності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*