Розглянемо приклад знаходження розв’язку задачі цілочисельного програмування використовуючи метод Гоморі. Отже, для виготовлення товару A і В підприємство використовує два види сировини. Норми витрат сировини на виробництво одного товару кожного виду, ціна одиниці товару A та B, а також загальна кількість сировини наведені в наступній таблиці:

Необхідно скласти такий план випуску даної продукції, щоб прибуток від її реалізації був максимальним.
Нехай та
– кількість комплектів товару типу А та В відповідно. Тоді економіко-математична модель даної задачі запишеться у наступному вигляді:
де та
– цілі числаю. На першому кроці, розв’яжемо дану задачу нехтуючи умовою цілочисельності. Для цього скористаємось симплекс методом, остання таблиця якого для даної задачі набуде наступного вигляду:

З отриманого умовно-оптимального плану бачимо, що значення другої змінної є дробовим числом, що не задовільняє початковій умові задачі. Тому, для другого рядка даної симплекс таблиці будуємо додаткове обмеження наступного виду: . Далі зведемо дану нерівність до канонічної форми та з допомогою додаткової змінної перетворимо її у рівність. В результаті отримаємо:
.
Приєднавши отримане обмеження до останньої симплекс таблиці з умовно-оптимальним планом, отримаємо:

Після цього, згідно алгоритму методу Гоморі, даний псевдоплан розв’яжемо з допомогою двоїстого симплекс методу в результаті чого отримаємо цілочисельний оптимальний план.

Отже, прибуток буде максимальним, якщо реалізувати дві одиниці продукції типу А і становитиме 10 умовних одиниць.
Зауваження: яким чином звести додаткове обмеження до канонічної форми та як його перетворити у рівність можна знайти перейшовши за посиланням Розв’язок задачі цілочисельного програмування методом Гоморі.
Ми в соціальних мережах