Пошук Ейлерового циклу використовуючи алгоритм Флері в середовищі програмування delphi

Програму розроблено в середовищі програмування Delphi, основним призначенням якої є побудова Ейлерового циклу в Ейлеровому графі. В якості методу, використовується алгоритм Флері.

Граф задається у вигляді вершин (пронумеровані точки) та ребер (прямі лінії що їх з’єднюють). Для цього в програмі передбачено графічний редактор (компонент типу TImage) та дві кнопки типу TSpeedButton («Додати вершину» і «Додати ребро»). Підготовка проекту до нового прикладу здійснюється з допомогою кнопки «Видалити граф» (компонент типу TButton). При натисканні на кнопку «Побудувати Ейлерів цикл» (також компонент типу TButton) власне і запускається алгоритм Флері пошуку Ейлерового циклу.

Вихідні дані програми – послідовність вершин Ейлерового циклу та його представлення у графічному редакторі.

Для провірки працездатності delphi-проекту, припустимо, що розглядається задача на знаходження Ейлерового циклу для неорієнтований граф наступного вигляду:

Алгоритм Флері на delphi
Неорієнтований граф

Отже, запустимо проект на виконання, побудуємо вершини вищевказаного графа і поєднаємо їх відповідними неорієнтованими ребрами. В результаті головна форма прийме наступного вигляду.

Алгоритм Флері на delphi
Побудова неорієнтованого графа

Далі, скориставшись відповідною кнопкою, побудуємо Ейлерів цикл. Відмітимо, що у випадку, коли заданий граф не являється Ейлеровим, тобто такий цикл відсутній, в компонен типу TMemo (міститься в нижній частині форми), буде виведено відповідне повідомлення.

Пошуку Ейлерового циклу в неорієнтованому графі

Скачати delphi-проект Пошук Ейлерового циклу використовуючи алгоритм Флері.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*