Знаходження дерева мінімальної вартості за алгоритмом Прима на Delphi(2)

Для запуску програми активуємо exe – файл “Project1.exe”. В результаті відкриється форма наступного виду:

algoritm_prima_delphi21

На головній формі розміщені панель інструментів, яка містить чотири кнопки, з допомогою яких можна редагувати граф (кнопки “Додати вершину”, “Видалити вершину”), видалити граф – кнопка “Видалити граф” і знайти дерево мінімальної вартості можна скориставшись одноіменною кнопкою.

Під панеллю інструментів форма ділиться на дві частини. Ліва частина (“Граф”) призначена для побудови графа, і права частина (“Матриця суміжності”), яка містить відстані між вершинами.

В нижній частині форми розташований статусний рядок, в якому виводиться розв’язок у вигляді списку ребер.

Для того, щоб намалювати граф потрібно натиснути кнопку “Додати вершину”, після чого з допомогою лівої кнопки мишки розставляємо їх в області форми – “Граф”. Також передбачено можливість переміщення вершини (натиснути лівою кнопкою мишки по вершині графа після чого перетягнути її в потрібне місце).

algoritm_prima_delphi222

Для видалення вершини активуємо відповідну кнопку на панелі задач і натиснувши лівою кнопкою мишки по відповідній вершині, ми її видаляємо.

Далі, потрібно заповнити матрицю суміжності, вказавши відстані між вершинами.

Після того, як граф намальований, знаходимо шуканий розв’язок використовуючи кнопку “Знайти дерево мінімальної вартості”. Ребра, які формують дерево мінімальної вартості підсвічуються зеленим кольором.

algoritm_prima_delphi23

Скачати алгоритм Прима.

Ми в соціальних мережах

6 коментарів

  1. Доброго дня, чи є у вас опис алгоритму роботи цієї програми? Якщо є, і це можливо, мені б дуже допомогла ця інформація. Якщо можна, надішліть будь ласка мені на пошту kolja7_@mail.ru

  2. Delphi-проект розроблений і викладений на прохання користувача на ім’я Алішер і реалізує алгоритм відшукання дерева мінімальної вартості за алгоритмом Прима з можливістю вибору початкової вершини.
    Посилання:алгоритм Прима на delphi.

  3. Брат, огромное спасибо, просто реально капец как выручил.

  4. Немає за що Алішер. Якщо ще виникнуть якісь питання, звертайся буду радий допомогти.

  5. Добрый день, а можно сделать так чтобы он считал сумму весов минимального веса?

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*