Пошук Ейлерового циклу в середовищі програмування delphi

Delphi-прект реалізує черговий алгоритм з курсу теорія графів і призначений для пошуку Ейлерового циклу в неорієнтованому графі. Інтерфейс головної форми аналогічний до розглянутих в попередніх параграфах delphi-проектів (обхід графа в глибину, обхід графа в ширину, перевірка графа на наявність циклів). Тобто, задання графа здійснюється з допомогою графічного редактора і кнопок «Додати вершину» та «Додати ребро» (містяться на панелі інструментів). Підготовка проекту до нового прикладу здійснюється з допомогою кнопки «Видалити граф». А вивід списку вершин, послідовний обхід яких, для заданого графа, утворює Ейлерів цикл та його графічне представлення – з допомогою кнопки «Побудувати Ейлерів цикл». Провіримо його роботу на конкретному прикладі. Для цього, розглянемо неорієнтований граф наступного вигляду.

Неорієнтований граф

Далі, запустимо проект на виконання, побудуємо вершини графа і поєднаємо їх відповідними неорієнтованими ребрами. В результаті головна форма прийме наступного вигляду.

Побудова неорієнтованого графа

Після цього, скориставшись відповідною кнопкою, побудуємо Ейлерів цикл. Відмітимо, що у випадку, коли заданий граф не являється Ейлеровим, тобто такий цикл відсутній, в нижній частині форми, буде виведено відповідне повідомлення.

Пошуку Ейлерового циклу в неорієнтованому графі

Скачати delphi-проект Пошук Ейлерового циклу в неорієнтованому графі.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*