Обчислення довжини дуги кривої в середовищі програмування delphi

Програма призначена для обчислення довжини дуги кривої і використовує для цього один з основних методів чисельного інтегрування, а саме метод прямокутників. Візуально, головна форма розглядуваного проекту ділиться на дві частини: панель інтсрументів та область графічного представлення.

  1. Панель інструментів: складається з чотироьох полів типу TEdit, два з яких відповідають за значення кінців інтервалу на якому відшукуються довжина дуги, і два що залишилось, відповідають за кількість відрізків, на які розбивається інтервал та функцію, що описує криву, довжину якої необхідно обчислити; дві кнопки типу TButton одна з яких безпосередньо реалізує алгоритми відшукання довжини дуги кривої та друга — видаляє всі введені користувачем значення і готує проект до нового прикладу; один компонент типу TMemo, головним призначенням якого є вивід результату роботи програми.
  2. Область графічного представлення: містить компонент типу TChart, який відображає графік функції, тобто форму кривої, довжину якої необхідно обчислити.

Після того, як призначення кожного з елементів форми проекту відомо, провіримо його роботу на конкретному прикладі, а саме знайдемо довжину дуги кривої , яка розташована в інтервалі між та .

Для цього, запустимо delphi-проект «Обчислення довжини дуги кривої» на виконання після чого заповнивши елементи панелі інструментів відповідними даними, скористаємось кнопкою «Знайти довжину дуги». Результатом виконання даного кроку є вивід в компоненті TMemo шуканого значення та вивід у відповідній області форми графічного представлення графіка функції довжина якої відшукується.

Обчислення довжини дуги кривої в середовищі програмування delphi
Обчислення довжини дуги кривої в середовищі програмування delphi

Зауваження: програма розуміє круглі дужки, знаки арифметичних операцій * + — /, знак піднесення до степеня ^, число pi та наступні математичні функції: sin, cos, tg, ctg, arcsin, arccos, arctg, arcctg, abs, ln, lg, log, exp.

Скачати delphi-проект Обчислення довжини дуги кривої.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*