Метод осереднених коефіцієнтів на Delphi

Нехай потрібно знайти оптимальний маршрут в задачі комівояжера. Для рішення даної проблеми, будемо використовувати метод осереднених коефіцієнтів, і його реалізацію в середовищі програмування Borland Delphi 7.

Головне вікно програми містить одне поле вводу, чотири кнопки та статусний рядок, в який виводяться результати виконання програми, тобто оптимальний маршрут.

Головне вікно програми
Головне вікно програми методу осереднених коефіцієнтів

Для того, щоб отримати шуканий розв’язок, потрібно в текстове поле ввести кількість міст і створити матрицю тарифів натиснувши кнопку “Створити матрицю”. Після цього, як матриця створена, заповнюємо її відповідними даними, активуємо кнопку “Після введення даних натиснути”. Дана кнопка створює копію таблиці тарифів. Це зроблено для того, щоб на екрані збереглися вхідні дані введені користувачем (обчислення проводяться над таблицею “копією”).

Далі знаходимо шуканий маршрут (n-2) рази натиснувши кнопку “Знайти оптимальний шлях”. Тобто кожен раз ми доповнюємо маршрут новим маршрутом, який ми отримали після виконання чергового етапу методу осереднених коефіцієнтів.

Вікно, яке містить результат виконання програми
Вікно, яке містить результат виконання програми

Скачати метод осереднених коефіцієнтів.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*