Клієнтська програма на основі IBQuery та IBUpdateSQL

Компонент TIBUpdateSQL реалізує об’єкти, призначені для редагування наборів даних, доступних тільки для читання. Компонент зазвичай використовується спільно з компонентом TIBQuery. Вся робота механізму є простою у використанні і практично не вимагає від програміста написання коду.

Зв’язок компонента TIBUpdateSQL з компонентом TIBQuery, здійснюється за допомогою властивості UpdateObject. Запити на додавання, редагування та видалення записів зручно створювати в спеціальному редакторі, доступ до якого можна отримати за допомогою команди контекстного меню UpdateSQL Editor.

Для розробки простого прикладу використання компонента необхідно створити новий проект і на формі розмістити компоненти IBQuery1, IBDatabase1, IBTransaction1, IBUpdateSQL1, DataSource1, DBGrid1, DBNavigator1.

ibupdatesql2
Прикладу використання компонента IBUpdateSQL

З допомогою компонента IBDatabase1 налаштуємо з’єднання з базою даних autobazar. Далі зв’яжемо компоненти IBDatabase1 та IBTransaction1 один з одним: для властивості DefaultDatabase компонента IBTransaction1 присвоємо значення IBDatabase1; для властивості DefaultTransaction компонента IBDatabase1 присвоємо значення IBTransaction1.

Пов’яжемо компонент IBQuery1 з компонентами IBTransaction1 та IBDatabase1, і для властивості SQL запишемо наступний SQL-запит: SELECT * FROM Cars.

Далі, присвоєм властивості DataSet компонента DataSource1 значення IBQuery1. І для властивості DataSourse компонентів DBGrid1 та DBNavigator1 присвоємо значення DataSource1.

Компоненти IBQuery1 і IBUpdateSQL1 зв’яжемо за допомогою властивості UpdateObject. Також за допомогою редактора згенеруємо запити на модифікацію даних таблиці Cars. Для цього у вікні редактора виберемо ключові поля зі списку Key Fields, за якими буде проводитися пошук потрібних записів, і виберемо поля, які будемо оновлювати зі списку Update Fields. Там же натиснемо кнопку Generate SQL, в результаті отримуємо автоматично згенеровані SQL-команди.

Вікно редактора допоміжних SQL запитів до бази даних компонента IBUpdateSQL
Вікно редактора допоміжних SQL запитів до бази даних компонента IBUpdateSQL

Тепер запускаємо програму і тестуємо її. Тестування полягає у перевірці можливості додавання, редагування та видалення записів.

ibupdatesql3
Прикладу використання компонента IBUpdateSQL

Проект, який було створено по даній темі можна завантажити перейшовши за посиланням Клієнтська програма на основі IBQuery та IBUpdateSQL.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*