Характеристика delphi-проектів які створюються для роботи з базами даних

При створенні програми для роботи з базами даних із застосуванням будь-якої технології доступу до даних (BDE (Borland Database Engine), dbExpress, ADO (ActiveX Database Objects), InterBase) використовується стандартний склад і схема зв’язку компонентів і таблиці бази даних. До складу delphi-програми для роботи з базами даних входять три типи компонентів: джерело даних, візуальні компоненти і набори даних.

Компонент джерело даних відіграє роль сполучної ланки між набором даних і візуальними компонентами. Візуальні компоненти служать для навігації по набору даних, відображення і редагування записів. Набори даних служать для організації зв’язку з таблицями бази даних. У Delphi для різних механізмів доступу до даних, в якості наборів даних використовуються свої компоненти.

Взаємозв’язок компонентів програми з базою даних та однією з її таблиць показано на наступній схемі.

bazy_danyh_v_delphi14
Взаємозв’язок компонентів програми з базою даних та її таблицею

Розробляючи додаток, значення всіх властивостей компонентів які використовуються, як правило, задаються з допомогою інспектора об’єктів. При цьому необхідні значення або безпосередньо вводяться в поле, або вибираються з допомогою списку, що розкриваються. В останньому випадку додаток створюється за допомогою миші і не вимагає від розробника вводу будь-яких символів з клавіатури.

Для прикладу, створимо новий delphi-проект, та скориставшись вказаною вище схемою, розмістимо на головній формі всі необхідні компоненти, які використовуються для доступу до даних таблиці cars бази даних dbautobazar, використвуючи при цьому механізм BDE. Встановимо значення їх властивостей згідно з значеннями що містяться в наступній таблиці.

Значення властивостей компонентів

Далі, запустивши проект на виконання отримаємо:

bazy_danyh_v_delphi33
Робота з базами даних використовуючи технологію BDE

Відмітимо, що надалі при розробці додатків, які використовуватимуть механізм доступу BDE, передбачається, що названі компоненти будуть пов’язані між собою саме таким чином, і властивості, за допомогою яких цей зв’язок здійснюється, можуть не розглядатися.

Зауваження: при розробці delphi-проектів, що використовують інші механізми доступу до даних, зв’язок між компонентами встановлюється аналогічно.

Скачати delphi-проект Робота з базами даних використовуючи технологію BDE.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*