Квадрат. Означення квадрата та його властивості

Квадратом називають прямокутник, у якого всі сторони рівні. На рисунку що міститься нижче, зображено квадрат діагоналі якого перетинаються в точці (діагональ квадрата – це відрізок, що з’єднує протилежні кути квадрата і проходить через його центр).

Властивості квадрата

Зображення квадрата та його діагоналей

З наведеного означення випливає, що квадрат – це ромб, у якого всі кути рівні. Отже, квадрат є окремим видом і ромба і прямокутника. Тому квадрат має всі властивості цих геометричних фігур. Звідси випливає, що: сторони квадрата рівні; усі кути квадрата прямі; діагоналі квадрата рівні, перпендикулярні та є бісектрисами його кутів і, крім того, діагоналі квадрата ділять його на чотири рівні рівнобедрені прямокутні трикутники.

Зауваження: перераховані властивості квадрата являються основними признаками, за якими можна легко його розпізнати серед прямокутників, ромбів та інших чотирикутників.

Задачі на квадрат – приклад:

Знайти сторону квадрата , якщо відомо, що радіус кола, в який вписано даний квадрат, дорівнює .

Задачі на квадрат приклад

Квадрат ABCD

Отже, як нам відомо, центром описаного навколо квадрата кола є точка перетину його діагоналей. Це означає, що – радіус кола і . Тоді і по теоремі Піфагора (у прямокутному трикутнику сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи) будемо мати: .

Позначивши довжину сторони квадрата через , отримаємо: . Звідси, сторона квадрата дорівнює .

Блок-схема алгоритму перевірки чи являється чотирикутник квадратом

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*