Знаходження рангу матриці в середовищі програмування Delphi

Розглядуваний delphi-проект призначений для знаходження рангу матриці за методом обвідних мінорів та методом елементарних перетворень (теоретична частина по даних методах міститься за посиланням Ранг матриці та способи його обчислення). Після запуску програми на екрані комп’ютера появиться вікно, яке складається з насутпних елементів:

  1. Панелі інструментів (містить область зміни розмірності матриці; область вибору методу; кнопки “Знайти ранг матриці” та “Очистити матрицю”).
  2. Робочої області (містить компонент для відображення даних в табличній формі).
  3. Статусного рядка (призначений для виводу результатів роботи програми).
rank_matrix_delphi1
Інтерфейс delphi-проекту “Знаходження рангу матриці за методом обвідних мінорів та методу елементарних перетворень”

Для знаходження рангу матриці з допомогою даного delphi-проекту, необхідно виконати наступні дії: задати розмірність матриці, вибрати метод для розв’язку, заповнити таблицю даними та скористатись кнопкою “Знайти ранг матриці“.

Ранг матриці на Delphi
Знаходження рангу заданої матриці використовуючи метод обвідних мінорів

Зауваження: якщо після обчислення рангу матриці, у користувача винекне необхідність знайти ранг іншої матриці, то необхідно скористатись кнопкою “Очистити матрицю”. В результаті програма очистить комірки таблиці StringGrid від значень елементів попередної матрицю та рядок виводу результатів, після чого, можна задавати нову матрицю.

Скачати delphi-проект Знаходження рангу матриці.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*