Відшукання власних значень матриці використовуючи метод Федєєва в середовищі програмування Delphi

Програма призначена для відшукання власних значень матриці використовуючи метод Федєєва. Даний метод являється модифікацією методу Левер’є і за рахунок певних спрощень при обчисленні коефіцієнтів характеристичного многочлена, вважається більш ефективним. Також слід відмітити, що  з допомогою методу Федєєва можна також визначити власні вектори та знайти обернену матрицю до заданої.

На вході програма приймає квадратну матрицю розмірності N×N. Після чого, використовуючи алгоритм методу Федєєва, відшукує коефіцієнти характеристичного многочлена і в подальшому, з допомогою методу хорд, знаходить корені характеристичного рівняння. Отриманий розв’язок і являтиметься шуканими власними значеннями заданої матриці.

Запустивши проект на виконання бачимо, що головне вікно програми ділиться на дві частини: робочої області (складається з поля “Розмірність матриці”, таблиці StringGrid в комірках якої відображаються елементи матриці і кнопки “Знайти власні значення матриці“) та поля виводу результатів (компонент Memo).

metod_fedeeva_delphi1
Інтерфейс delphi-проекту “Знаходження власних значень матриці методом Федєєва”

Для того, щоб знайти власні значення довільної матриці необхідно вказати її розмірність, заповнити таблицю значеннями її елементів і натиснути вищезгадувану кнопку “Знайти власні значення матриці“.

metod_fedeeva_delphi2
Вивід результату роботи delphi-проекту “Знаходження власних значень матриці методом Федєєва”

Скачати delphi-проект Знаходження власних значень матриці методом Федєєва.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*