By | 24/11/2013

Розглянемо ще одну delphi-програму, яка знаходить наближений розв’язок визначеного інтеграла, використовуючи для цього метод прямокутників. Основна ідея даного методу полягає в тому, що сума площ прямокутників, якими можна замінити функцію на відрізку [a; b], наближається до площі під функцією. Чим менше довжина відрізків, на які ділиться відрізок функції, тим точніше значення шуканого інтеграла.

Інтерфейс користувача програми обчислення визначеного інтеграла методом прямокутників є доволі простим і зрозумілим. Він розроблений таким чином , що будь-який користувач ПК зумів самостійно і швидко розібратися з програмою. Більшу частину головного вікна займає область, відведена на графічні зображення.

Інтерфейс програми, яка реалізує метод прямокутників

Інтерфейс програми, яка реалізує метод прямокутників

Користувач вводить в програму підінтегральну функцію, кількість відрізків на які ділиться проміжок [a; b] і межі інтегрування, після чого натискає кнопку “Обчислити інтеграл”. В результаті програма обчислює інтеграл методом прямокутників, а також будує відповідний графік, використовуючи компонента TImage.

Також, особливістю програми є наявність компілятора, завдяки чому можлива обробка будь-якої функції, введеної в програму користувачем, і її зміна в процесі виконання програми (програма розуміє круглі дужки, знаки арифметичних операцій * + – /, знак піднесення до степеня ^  і функції: Abs(), Sqr(), Sqrt(), Exp(), Ln(), Sin(), Cos(), Tan(), ArcTan()).

Знаходження розв'язку визначеного інтеграла за методом прямокутників

Знаходження розв’язку визначеного інтеграла за методом прямокутників Приклад №1

Метод прямокутників на Delphi

Знаходження розв’язку визначеного інтеграла за методом прямокутників Приклад №2

aaa

Знаходження розв’язку визначеного інтеграла за методом прямокутників Приклад №3

Скачати Чисельне інтегрування довільної функції методом прямокутників на Delphi.

12 Replies to “Чисельне інтегрування довільної функції методом прямокутників”

 1. Віталій

  Вітаю! Чи немає у вас програми щоб обчислювати методом прямокутників і Сімпсона (в одній програмі), припустимо в меню вибору методу, програма подібна до цієї але без графіків. Якщо є можете кинути на пошту, або якщо не складно можете зробити, буду дуже вдячний.

 2. Віталій

  Ну ось дивіться ця програма крута, мені б таку ж але що б в ній був ще і метод Сімпсона, а графіка з боку не було.

 3. admin Автор

  Не зовсім Вас розумію. Який проект Ви завантажили. Я ж у своєму коментарі виклав посилання на проект Чисельне Інтегрування методом прямокутників / Сімпсона, в якому вирішується Ваша проблема без графіків.

 4. Віталій

  Ой вибачте, не зрозумів де скачати. Спасибі величезне допомогли.

 5. admin Автор

  Немає за що. Якщо ще виникнуть питання звертайтеся. Будемо раді допомогти.

 6. Віталій

  Добрий день. Хотів ще попросити не могли ви коментарями в тій програмі що вище описати трохи блоки, тобто яка функція за що відповідає, а то трохи плутаюся, намагаюся розібрати трохи не розумію що за що відповідає. Заздалегідь величезне спасибі!

 7. admin Автор

  Віталій скажіть будь ласка, що конкретно Вас цікавить?

 8. Віталій

  Не могли ли вы закомментировать описание над функциями в программе ссылка на которую выше вы мне ее делали?

 9. Віталій

  Описание блоков(функций)

 10. admin Автор

  Віталій, проект з коментарями міститься в вище вказаним посиланням Чисельне Інтегрування методом прямокутників / Сімпсона.

 11. Віталій

  Велике дякую. Тепер вже точно все розберу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*