Програма написана в середовищі програмування Delphi і призначена для знаходження оберненої матриці використовуючи для цього коефіцієнти характеристичного многочлена. Алгоритм побудови оберненої матриці в такий спосіб включає наступні етапи: знаходження степеней заданої матриці; відшукання коефіцієнтів характеристичного многочлена; формування оберненої матриці. Більш детальна інформація про даний алгоритм міститься за посиланням Знаходження оберненої матриці з допомогою коефіцієнтів її характеристичного многочлена.

Головна форма delphi-проекту складається з панелі інструментів (містить кнопку «Знайти обернену матрицю»; компонент SpinEdit з допомогою якого задаєм розмірність матриц; компонент StringGrid, в комірки якого заповнюємо значеннями елементів вхідної матриці) та області виводу знайденої оберненої матриці (компонент Memo – міститься в правій частині форми).

Отже, після того як призначення кожного елемента головної форми відомо, запустимо проект на виконання, введемо розмірність матриці, заповнимо її даними та скориставшись вище згадуваною кнопкою знайдемо обернену матрицю.

obernena_mattrkoef_delphi1

Знаходження оберненої матриці використовуючи коефіцієнти характеристичного многочлена

Скачати delphi-проект Знаходження оберненої матриці використовуючи коефіцієнти характеристичного многочлена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*