Чисельне інтегрування функції використовуючи метод Ромберга в середовищі програмування delphi

Delphi-проект призначений для обчислення значення визначеного інтеграла і використовує для цього алгоритм методу Ромберга. Відмітимо, що даний алгоритм в якості базової використовує формулу трапецій з рівномірним кроком, після чого, використовуючи спеціальний механізм, здійснюється послідовне уточнення значення інтеграла, при кратному збільшенні числа відрізків на які розбивається проміжок інтегрування (теоретична частина по методу Ромберга, а також застосування його для конкретного прикладу містяться за посилання Чисельне інтегрування функції використовуючи метод Ромберга).

Інтерфейс користувача програми практично не відрізняється від інших проектів, які реалізують процедуру обчислення визначеного інтеграла, тобто складається з панелі інструментів, області графічного представлення та області виводу результатів.

Головне вікно delphi-проекту Чисельне інтегрування методом Ромберга
Головне вікно delphi-проекту Чисельне інтегрування методом Ромберга

Після запуску проекту, від користувача вимагається у вигляді формули задати підінтегральну функцію, межі інтегрування, точність обчислювального процесу та кількість відрізків на які ділиться проміжок .

Заповнення елементів головної форми відповідними даними
Заповнення елементів головної форми відповідними даними

Далі, для того, щоб обчислити наближене значення визначеного інтеграла необхідно скористатись кнопкою «Обчислити інтеграл». В результаті, в нижній частині панелі задач, програма виводить обчислене згідно з методом Ромберга значення, а також будує відповідний графік, використовуючи компонента TImage.

Чисельне інтегрування функції використовуючи розглядуваний delphi-проект
Чисельне інтегрування функції використовуючи розглядуваний delphi-проект

Зауваження: характерною особливістю програми є наявність компілятора, завдяки чому можлива обробка будь-якої функції, введеної в програму користувачем, і її зміна в процесі виконання програми. Програма розуміє круглі дужки, знаки арифметичних операцій * + — /, знак піднесення до степеня ^ і функції: Abs(), Sqr(), Sqrt(), Exp(), Ln(), Sin(), Cos(), Tan(), ArcTan().

Скачати delphi-проект Чисельне інтегрування методом Ромберга.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*