Використання методу найшвидшого спуску (градієнтний метод) при знаходженні розв’язку СЛАР в середовищі Delphi

Градієнтний метод (метод найшвидшого спуску) зазвичай використовується для оптимізації функції, тобто для визначення її максимального і мінімального значення. Проте, сьогодні розглянкмо delphi-проект, який викорисовуючи алгоритм даного методу знаходить розв’язок системи лінійних алгебраїчних рівнянь (СЛАР) (детальний опис та блок-схему для програмної реалізації можна знайти за посиланням Метод найшвидшого спуску (градієнтний метод) для випадку системи лінійних рівнянь).

Після запуску проекту на екрані монітора комп’ютера з’являється головне вікно, яке складається з наступних елементів: панель інструментів – містить кнопки управління; блок вводу даних, який містить розширену матрицю системи; блок виводу розв’язку (міститься в нижній частині головного вікна проекту).

Головне відно програми "Розв'язок СЛАР градієнтним методом"
Головне вікно програми “Метод найшвидшого спуску (градієнтним методом)” для випадку СЛАР

Далі, користувачеві необхідно вказати розмірність матриці, тобто вказати число рівнянь системи. Після цього – заповнити матрицю коефіцієнтами при невідомих та задати стовпець вільних членів (остання колонка розширеної матриці).

І на кінець, для отримання розв’язку, необхідна натиснути кнопку “Розв’язати систему рівнянь“. Отриманий результат виводиться в статусному рядку, який міститься в нижній частині форми.

metod_najshvudshogo_spysky_slar_delphi2
Розв’язок СЛАР використовуючи delphi-проект “Методу найшвидшого спуску(градієнтний метод)”

Скачати delphi-проект Метод найшвидшого спуску (градієнтний метод) для випадку СЛАР.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*