Пошук мостів в неорієнтованому графі засобами delphi

В даному параграфі розглядається програмна реалізація описаного за посиланням Пошук мостів та компонент реберної двозв’язності графа алгоритму в середовищі Delphi 7. Основним призначенням delphi-проекту є пошук мостів в неорієнтованому графі. Граф задається з допомогою графічного редактора (компонент типу TImage) і кнопок «Додати вершину» та «Додати ребро» (компоненти типу TSpeedButton, які містяться на панелі інструментів типу TPanel). Знаходження ребер, які для заданого графа являються мостами та вивід їх в області виводу результатів (компонент типу TMemo) здійснюється з допомогою кнопки «Знайти мости в неорієнтованому графі» (компонент типу TButton). Підготовка проекту до нового прикладу здійснюється з допомогою кнопки «Видалити граф» (компонент типу TButton).

Після того, як з основними моментами роботи delphi-проекту розібралися, провіримо його роботу на конкретному прикладі. Для цього, розглянемо неорієнтований граф наступного вигляду.

Неорієнтований граф

Отже, запустимо проект на виконання, побудуємо вершини графа і поєднаємо їх відповідними неорієнтованими ребрами. В результаті головна форма прийме наступний вигляд.

poshuk_mostiv_v_neorijentovanomu_grafi_delphi4
Побудова неорієнтованого графа

На наступному кроці, скориставшись відповідною кнопкою, провіримо заданий граф на наявність мостів, і якщо такі є то підсвітимо їх червоним кольором в області графічного представлення графа та виведемо їх у нижній частині форми. В іншому випадку, тобто коли заданий граф мостів не містить, в нижній частині форми, буде виведено відповідне повідомлення.

Пошук мостів в неорієнтованому графі на delphi
Пошук мостів в неорієнтованому графі

Скачати delphi-проект Пошук мостів в неорієнтованому графі.

Ми в соціальних мережах

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*