Чисельне інтегрування довільної функції методом прямокутників

Розглянемо ще одну delphi-програму, яка знаходить наближений розв’язок визначеного інтеграла, використовуючи для цього метод прямокутників. Основна ідея даного методу полягає в тому, що сума площ прямокутників, якими можна замінити функцію на відрізку [a; b], наближається до площі під функцією. Чим менше довжина відрізків, на які ділиться відрізок функції, тим точніше значення шуканого інтеграла.

Інтерфейс користувача програми обчислення визначеного інтеграла методом прямокутників є доволі простим і зрозумілим. Він розроблений таким чином , що будь-який користувач ПК зумів самостійно і швидко розібратися з програмою. Більшу частину головного вікна займає область, відведена на графічні зображення.

Інтерфейс програми, яка реалізує метод прямокутників
Інтерфейс програми, яка реалізує метод прямокутників

Користувач вводить в програму підінтегральну функцію, кількість відрізків на які ділиться проміжок [a; b] і межі інтегрування, після чого натискає кнопку “Обчислити інтеграл”. В результаті програма обчислює інтеграл методом прямокутників, а також будує відповідний графік, використовуючи компонента TImage.

Також, особливістю програми є наявність компілятора, завдяки чому можлива обробка будь-якої функції, введеної в програму користувачем, і її зміна в процесі виконання програми (програма розуміє круглі дужки, знаки арифметичних операцій * + – /, знак піднесення до степеня ^  і функції: Abs(), Sqr(), Sqrt(), Exp(), Ln(), Sin(), Cos(), Tan(), ArcTan()).

Знаходження розв'язку визначеного інтеграла за методом прямокутників
Знаходження розв’язку визначеного інтеграла за методом прямокутників Приклад №1
Метод прямокутників на Delphi
Знаходження розв’язку визначеного інтеграла за методом прямокутників Приклад №2
aaa
Знаходження розв’язку визначеного інтеграла за методом прямокутників Приклад №3

Скачати Чисельне інтегрування довільної функції методом прямокутників на Delphi.

12 коментарів

  1. Вітаю! Чи немає у вас програми щоб обчислювати методом прямокутників і Сімпсона (в одній програмі), припустимо в меню вибору методу, програма подібна до цієї але без графіків. Якщо є можете кинути на пошту, або якщо не складно можете зробити, буду дуже вдячний.

  2. Ну ось дивіться ця програма крута, мені б таку ж але що б в ній був ще і метод Сімпсона, а графіка з боку не було.

  3. Не зовсім Вас розумію. Який проект Ви завантажили. Я ж у своєму коментарі виклав посилання на проект Чисельне Інтегрування методом прямокутників / Сімпсона, в якому вирішується Ваша проблема без графіків.

  4. Ой вибачте, не зрозумів де скачати. Спасибі величезне допомогли.

  5. Немає за що. Якщо ще виникнуть питання звертайтеся. Будемо раді допомогти.

  6. Добрий день. Хотів ще попросити не могли ви коментарями в тій програмі що вище описати трохи блоки, тобто яка функція за що відповідає, а то трохи плутаюся, намагаюся розібрати трохи не розумію що за що відповідає. Заздалегідь величезне спасибі!

  7. Віталій скажіть будь ласка, що конкретно Вас цікавить?

  8. Не могли ли вы закомментировать описание над функциями в программе ссылка на которую выше вы мне ее делали?

  9. Віталій, проект з коментарями міститься в вище вказаним посиланням Чисельне Інтегрування методом прямокутників / Сімпсона.

  10. Велике дякую. Тепер вже точно все розберу!

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*